Oszczędzanie pieniędzy, jak już wiemy, powinniśmy zacząć jak najszybciej. Tylko wówczas możemy liczyć na to, że uda się nam odłożyć dużą sumę. Tymczasem najważniejszy jest początek. Od czego zacząć?

Może od odkładania na kupkę banknotów lub monet? Przykładem jest choćby ten sposób oszczędzania pieniędzy. Z czasem okazuje się, że takie odkładanie ma sens i zbiera się naprawdę duża kupka pieniędzy, co wygląda bardzo obiecująco i motywująco.

Naturalnie, nie trzeba odkładać 10-złotówek. Można na przykład odkładać monety o nominale 2 PLN lub 5 PLN, zależnie od naszych możliwości.

Aby oszczędzać w ten sposób nie potrzeba wielkich pieniędzy, a także  konta, które to możemy założyć w późniejszym terminie, kiedy uzbieramy już sumę pieniędzy, która pozwoli na to, by pieniądze zarabiały na siebie.

Są oczywiście inne sposoby na rozpoczęcie oszczędzania. Np. przy każdych zakupach, resztę wrzucamy do skarbonki (to opcja dla młodzieży) lub na konto przelewamy. Z czasem uzbiera nam się spora sumka. Musimy być jednak cierpliwi, ponieważ bez niej nie ma szans na odniesienie sukcesu. Jak bowiem wiadomo, oszczędzanie nie jest sprawą prostą. Wymaga dużej samodyscypliny.