Załóżmy, że posiadamy już jakieś pieniądze (np. otrzymane w prezencie, odłożone, dodatkowo zarobione, itp.). Wypadałoby coś z nimi zrobić. Co zatem począć?

Z pewnością trzymanie ich w domu w przysłowiowej „skarpecie” nie jest rozwiązaniem najlepszym, aczkolwiek przy niewielkich kwotach to nie jest problem. Warto jednak zastanowić się nad założeniem konta bankowego, które spowoduje, że nasze pieniądze będą bezpieczne i… będą pracowały.

Jeśli pieniądze, o których wspomniano, nie są nam za bardzo potrzebne, dobrym rozwiązaniem jest założenie konta oszczędnościowego, które to jest wyżej oprocentowane od standardowego konta. A to powoduje, że nasze pieniądze zaczynają zarabiać na siebie.

Zazwyczaj w kontach oszczędnościowych możemy bezpłatnie wykonać jeden przelew na nasze standardowe konto, więc w zasadzie to jest coś, o co nam chodzi.

Jeśli jesteśmy gotowi nasze pieniądze na dłużej zamrozić (np. na trzy miesiące), to doskonałym rozwiązaniem jest lokata bankowa, która daje zarobić w granicach 4-5% w skali roku. Nie za wiele, ale jest to najlepsza opcja w tej chwili.

Więcej o innych metodach oszczędzania i inwestowania w kolejnych postach.