Pieniądze są potrzebne. Posiadanie złotówek (czy jakiejkolwiek innej waluty) jest istotne z wielu powodów. Dla jednych stanowi to sposób na przeżycie, dla innych pieniądze są sposobem na uprzyjemnianie sobie życia, dla innych stanowią one źródło samorealizacji poprzez grę na giełdzie, prowadzenie biznesu, itp.

Jak by zatem nie patrzeć, pieniądze są niezbędne, bez względu na to, w jakim wieku jesteśmy. Możemy nawet mieć miesiąc lub roczek, a potrzebujemy ich. Potrzebujemy choćby dlatego, że musimy się w coś ubrać, musimy coś kupić, gdzieś spać, itp. Ze zrozumiałych względów nie kupujemy tych rzeczy samemu, a robią to za nas rodzice. Nie zmienia to jednak faktu, że są nam one niezbędne.

Czy bez pieniędzy da się żyć? Owszem, da się, ale nie jest to takie proste. Żyjemy w cywilizowanym świecie, gdzie to właśnie monety i banknoty, czy też pieniądz elektroniczny stanowi siłę. Dlatego też nie łudźmy się, że damy radę przetrwać bez nich. Nie damy. Jesteśmy od nich zbyt uzależnieni.

To tyle tytułem wstępu o pieniądzach. W najbliższym czasie tekstów na temat najprzyjemniejszego naszemu sercu wątku będzie pojawiało się coraz więcej.